Hračky do postieľky: S čím sa zabaví bábätko?

Po príchode nového člena vašej domácnosti domov z pôrodnice budete okrem základných vecí, ako je spánok, kŕmenie, prebaľovanie či kúpanie, riešiť aj ďalšiu podstatnú vec – ako zabaviť bábätko. Novorodenec, kojenec či batoľa, ktoré sa v postieľke nudí, vám dokáže poriadne znepríjemniť deň, tým, že vám svoju nudu dá jasne a veľmi hlasno najavo. Inokedy zase vy potrebujete pár minút pre seba, napríklad odskočiť k sporáku či na toaletu, počas ktorých bábätko vydrží v postieľke aj „bez rečí“ oveľa ľahšie v prípade, že sa má s čím zabaviť. 

Hračky do postieľky

Hračky do postieľky sú určené pre bábätká od narodenia do približne 18 mesiacov života. 18-mesačné dieťa už len veľmi ťažko zabavíte v postieľke či ohrádke a pravdepodobne by vám tam nevydržalo ani s tou najlepšou hračkou na svete. Od tohto veku deti neúnavne objavujú celý dom alebo byt, a povedzme si úprimne, nejaká postieľka a pár hračiek sú naozaj nudné. :) 

Hračky na zaspávanie

Medzi prvý typ hračiek do postele patria hračky určené na pomoc rodičom pri uspávaní ich malého pokladu. Medzi tieto patria v prvom rade rôzne bábiky a plyšáky, ale aj manuálne či elektrické kolotoče nad postieľku. Jemné melódie kolotoča, hypnotizujúce tancujúce hračky visiace na špagátikoch, ale aj mäkký materiál, z ktorého je vyrobený plyšák či mojkáčik sú neodmysliteľnou súčasťou každej detskej postieľky.

 

Dino Discotekus - plyšák pre deti

Hryzadlá a hrkálky

Vynikajúcimi hračkami do postieľky sú všetky možné typy hrkálok a hryzadiel. Pri výbere týchto hračiek si však dajte mimoriadne veľký pozor. Odporúčame ich nakupovať najmä v lekárňach alebo v značkových hračkárstvach, kde je možné overiť si pôvod danej hračky. Dnes už existujú rôzne originálne hračky, ktoré dokonca svietia či hrajú jemnú melódiu a dokážu si na dlhú dobu ukoristiť plnú pozornosť bábätka.

Pozor na materiál a farbivá

Hryzadlá aj hrkálky by mali byť z nezávadných, ideálne prírodných materiálov (drevo, silikón), bez farbív a nemali by obsahovať žiadne malé časti, ktoré by mohlo bábätko ľahko prehltnúť. Ak sa z hryzadlá uvoľňujú nejaké čiastočky alebo farba, okamžite ho vyhoďte. Nechcete predsa, aby si takéto zložky dalo vaše dieťa ako dezert počas zaspávania. Existujú však aj ochutené či aromatizované hryzadlá – tu sú však použité naozaj nezávadné dochucovadlá.

Hračky do ohrádky

Ak už vaše dieťa dokáže samé sedieť a dokonca aj śtvornožkovať a potrebujete ho na chvíľku odložiť do bezpečia, ohrádka je naozaj výborný pomocník. Práve v ohrádke by malo mať dieťa svoje NAJOBĽÚBENEJŠIE hračky, aby sa do nej vždy rado vrátilo a vydržalo tam pár minút bez rodičov. V takomto prípade už nezávisí výber hračiek od vás, ale práve od vašej ratolesti.