Hračky do postieľky: S čím sa zabaví bábätko?

Po príchode nového člena vašej domácnosti domov z pôrodnice budete okrem základných vecí, ako je spánok, kŕmenie, prebaľovanie či kúpanie, riešiť aj ďalšiu podstatnú vec – ako zabaviť bábätko. Novorodenec, kojenec či batoľa, ktoré sa v postieľke nudí, vám dokáže poriadne znepríjemniť deň, tým, že vám svoju nudu dá jasne a veľmi hlasno najavo. Inokedy zase vy potrebujete pár minút pre seba, napríklad odskočiť k sporáku či na toaletu, počas ktorých bábätko vydrží v postieľke aj „bez rečí“ oveľa ľahšie v prípade, že sa má s čím zabaviť. 

Hračky do postieľky

Hračky do postieľky sú určené pre bábätká od narodenia do približne 18 mesiacov života. 18-mesačné dieťa už len veľmi ťažko zabavíte v postieľke či ohrádke a pravdepodobne by vám tam nevydržalo ani s tou najlepšou hračkou na svete. Od tohto veku deti neúnavne objavujú celý dom alebo byt, a povedzme si úprimne, nejaká postieľka a pár hračiek sú naozaj nudné. :) 

Hračky na zaspávanie

Medzi prvý typ hračiek do postele patria hračky určené na pomoc rodičom pri uspávaní ich malého pokladu. Medzi tieto patria v prvom rade rôzne bábiky a plyšáky, ale aj manuálne či elektrické kolotoče nad postieľku. Jemné melódie kolotoča, hypnotizujúce tancujúce hračky visiace na špagátikoch, ale aj mäkký materiál, z ktorého je vyrobený plyšák či mojkáčik sú neodmysliteľnou súčasťou každej detskej postieľky.

 

Dino Discotekus - plyšák pre deti

Hryzadlá a hrkálky

Vynikajúcimi hračkami do postieľky sú všetky možné typy hrkálok a hryzadiel. Pri výbere týchto hračiek si však dajte mimoriadne veľký pozor. Odporúčame ich nakupovať najmä v lekárňach alebo v značkových hračkárstvach, kde je možné overiť si pôvod danej hračky. Dnes už existujú rôzne originálne hračky, ktoré dokonca svietia či hrajú jemnú melódiu a dokážu si na dlhú dobu ukoristiť plnú pozornosť bábätka.

Pozor na materiál a farbivá

Hryzadlá aj hrkálky by mali byť z nezávadných, ideálne prírodných materiálov (drevo, silikón), bez farbív a nemali by obsahovať žiadne malé časti, ktoré by mohlo bábätko ľahko prehltnúť. Ak sa z hryzadlá uvoľňujú nejaké čiastočky alebo farba, okamžite ho vyhoďte. Nechcete predsa, aby si takéto zložky dalo vaše dieťa ako dezert počas zaspávania. Existujú však aj ochutené či aromatizované hryzadlá – tu sú však použité naozaj nezávadné dochucovadlá.

Hračky do ohrádky

Ak už vaše dieťa dokáže samé sedieť a dokonca aj śtvornožkovať a potrebujete ho na chvíľku odložiť do bezpečia, ohrádka je naozaj výborný pomocník. Práve v ohrádke by malo mať dieťa svoje NAJOBĽÚBENEJŠIE hračky, aby sa do nej vždy rado vrátilo a vydržalo tam pár minút bez rodičov. V takomto prípade už nezávisí výber hračiek od vás, ale práve od vašej ratolesti. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie