Hračky do auta – spríjemnite si dlhú cestu na výlet

Cesta autom s deťmi býva v očiach vašich ratolestí často nekonečná. Oni svoju frustráciu môžu dať najavo krikom a sťažovaním, ktoré však znepríjemnia niekoľko desiatok minút či dokonca celé hodiny aj vám. Ak sa chcete vyhnúť nepríjemnostiam pri ceste k babke alebo na výlet cez polovicu republiky, majte vždy po ruke dostatok jedla a sladkostí. Zídu sa vám však aj nejaké tie hračky.

Hračky do auta

Hračky do auta pre deti by mali byť v prvom rade bezpečné. Ak by náhodou musel tatinko trošku prudšie zabrzdiť, nechcete predsa, aby na vás zo zadných sedadiel leteli tvrdé a ťažké predmety. Preto sa všetkým takýmto hračkám vyhnite. Rovnako sa vyhnite stavebniciam a puzzle, z ktorých by sa mohli postrácať jednotlivé kúsky, čo by spôsobilo ďalšiu vlnu frustrácie u vašich detí.

Magnetické hračky

Magnetické hračky sú často určené priamo do auta. Vďaka rozumne umiestneným magnetom držia hračky pokope a nerozkotúľajú sa po celom aute. Vaše staršie deti si určite zamilujú napríklad magnetickú dámu či magnetické šachy. Mladšie deti si užijú zábavu napríklad s magnetickou kresliacou tabuľkou alebo s obyčajnou magnetickou tabuľou a rôznymi magnetkami – písmenkami, číslami a podobne.

Knižka

Knižka je vždy skvelým riešením pre odpútanie pozornosti. Menšie deti zabavíte obrázkovou knižkou, ktorú im môžete listovať priamo na zadnej sedačky vy. Väčšie deti sa s knižkou zabavia aj samé. Je na vás, či zvolíte encyklopédiu alebo rozprávkové príbehy, aj keď vlastne, deti si už v tomto veku dosť pravdepodobne vyberú aj samé.

Parťák na cesty

Plyšák, bábika, mojkáčik, ale pokojne aj domáce zvieratko, ktoré je zvyknuté s vami cestovať. Ak má dieťa spoločníka, s ktorým môže v zápche tráviť na zadnom sedadle čas, ten mu bude ubiehať oveľa rýchlejšie. Ak sú v aute dvaja rodičia a plyšák omylom zostal doma, nie je nič jednoduchšie, ako keď si rodič presadne dozadu a nahradí ho.

Tablet pre deti?

Aj keď zbavovanie sa detí pomocou tabletu alebo smartfónu neuznávame, v niektorých prípadoch sú to naozaj skvelí pomocníci, ktorí dokážu odpútať pozornosť vášho dieťaťa. Ak stojíte v zápche a deti už naozaj nedokážu vydržať, video z internetu alebo hra na vašom mobile vám poskytne aspoň zopár desiatok minút ticha, ktoré niekedy ako obetaví rodičia toľko potrebujete.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie