Ako pripraviť deti, aby sa po zimných prázdninách tešili do školy?

Ahojte rodičia!

 
Po zimných prázdninách sa mnohé deti cítia znechutené a nechcú sa vrátiť do školy. Ako rodičia môžete urobiť niekoľko vecí, aby ste svoje deti pripravili a motivovali k návratu do školského prostredia.
 
1. Vytvorte pozitívnu atmosféru: Doma sa rozprávajte o zábavných veciach, ktoré deti čakajú v škole. Pripomínajte im ich obľúbené predmety, aktivity alebo kamarátov, ktorých budú môcť znovu stretnúť.
 
2. Plánujte zábavné aktivity: Organizujte spoločné aktivity, ktoré deti budú mať radi, ako napríklad výlety, návštevy múzeí, alebo športové hry. Týmto spôsobom im môžete pomôcť vytvoriť pozitívne spomienky a zmierniť prechod zo zimných prázdnin do školy.
 
3. Nastavte rutinu: Začnite postupne obnovovať bežnú rutinu aspoň týždeň pred začiatkom školy. Prispôsobte spánkový režim, jedálniček a časovanie na školský rozvrh. Týmto spôsobom sa deti budú cítiť pripravené a lepšie adaptované na návrat do triedy.
 
4. Podporujte ich emócie: Uistite sa, že vaše deti vedia, že chápete ich obavy a neistoty ohľadom návratu do školy. Poskytnite im priestor na vyjadrenie svojich pocitov a podporte ich emocionálnu pohotovosť.
 
5. Vytvorte očakávania: Zamerajte sa na pozitívne aspekty školy a pomôžte im nastaviť si ciele a očakávania pre nový školský polrok.
 
S týmito jednoduchými krokmi môžete pomôcť svojim deťom pripraviť sa na návrat do školy po zimných prázdninách a urobiť tento prechod hladší a príjemnejší pre celú rodinu.
 
Držím Vám palce, S láskou Fíha tralala