Kto sme?

Sme umelci, ktorí sa rozhodli naplno venovať umeleckej tvorbe pre deti. Uverili sme tomu, že vďaka talentu, ktorý sme dostali do vienka, môžeme spraviť svet krajším a rozprávkovejším. Už viac ako desaťročie vytvárame divadelné a hudobné projekty pre deti v neštátnom profesionálnom Divadle na kolesách. Zahrial nás pri srdci nápad, že umožníme deťom tráviť voľný čas s niečím, čo ich bude viesť k láske k umeniu, motivovať k hre a vzdelávaniu.  Preto sme založili vydavateľstvo JELEN DRUMS, ktoré produkuje divadelné predstavenia a verejné vystúpenia FÍHA tralala, DVD-čka, CD-čka, ako aj rôzne iné umelecké a vzdelávacie produkty pre deti.

Postupom času, pre obrovský záujem o naše vystúpenia a pre časovú aj fyzickú náročnosť organizovania divadelných predstavení, sme okrem nich vytvorili aj hudobný projekt BABY BAND, vystúpenia živej kapely, ktorá hrá fíhovské pesničky a deti sa tak môžu výborne zabaviť aj tam, kde samotná Fíha prítomná nie je.

Veríme, že si naše s láskou tvorené diela obľúbite, a že sa stanú súčasťou detstva Vašich detí.

V zahraničí môžete projekt FÍHA tralala sledovať pod značkou OHA tralala (nemecká verzia) a WOWEE tralalee (anglická verzia). Dabing vznikol v mníchovskom štúdiu Atrium Studio Medienproduktion GmbH a hlas Fíhe prepožičala Olivia Powell.

Rozhovor s Martinou Jelenovou: http://www.tvlux.sk/archiv/play/2358

Autorka myšlienky, textov piesní, scenárov a predstaviteľka škriatka Fíha: Martina Jelenová

Hudobný poradca: Braňo Jelen

autori hudby: Miroslav Šibík, Miroslav Šmilňák, Martina Jelenová

Kostýmová návrhárka: Jana Kuzmová

Výtvarníčka a autorka masiek a bábok: Veronika Renčková LESANA

Scénografia: Štefan Oslej st.

Pohybová spolupráca: Silvia Beláková

Animácia zvučky: Jozef Koháry, Michal Hrabovec

Grafická spolupráca: Adrián Ferda

Fotografie, videá: Jakub Šteinecker, Patrik Gubiš, Benedikt Szkipala, Miňo Debnár, Peter Čermák

Organizačný tím: Margaréta Macková, Beáta Michelčíková, Mária Belobradová 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie