Omaľovávanky pre deti

Maľovanky pre šikovné deti

Balenie nových farbičiek sa najrýchlejšie minie pri veselých omaľovánkach od FÍHA Tralala. Detské motívy, obľúbené postavičky z detských knižiek, zvieratká a veľa ďalších obrázkov čakajú len na to, kedy sa do nich pustia vaše deti s iskrou v oku a s pastelkou v ruke. V ponuke máme viacero druhov obľúbených motívov na nekonečné omaľovávanie.

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom

Cena

610
1610

Omaľovánky na rozvoj detskej kreativity a osobnosti 

Omaľovánky pre deti sú úžasným spôsobom, ako podporiť rozvoj ich kreativity, naučiť ich rozoznávať farby a zabaviť ich na dlhý čas. V čom všetkom sú detské omaľovánky pre dieťa prospešné?

  • Omaľovánky na stimuláciu kreativity a rozvoj osobnosti – dieťa skúša pri vyfarbovaní obrázkov rozličné spôsoby – niekedy ide presne podľa predlohy, inokedy maľuje na základe vlastnej fantázie. Tak či tak je to cenný spôsob, akým deti môžu prejaviť svoju osobnosť, jedinečnosť a talent.
  • Vymaľovávanie  ako forma sebavyjadrenia niektoré deti sa prejavujú viac verbálne, iné neverbálne – napríklad prostredníctvom kreslenia. Výber obrázku, farieb aj spôsob, akým dieťa pojme vymaľovanie, veľa vypovedá o jeho pocitoch a vnútornom svete. 
  • Rozvoj koordinácie ruka-oko a pokrok v písaní pre 2-ročné dieťa nie je jednoduché vymaľovať obrázok presne podľa zadania a v presne vymedzenom priestore. Časté zachádzanie za čiaru sa postupne stráca s tým, ako sa detský mozog učí spracovávať vizuálne vnemy a podľa nich manipulovať s farbičkou aj s omaľovánkou. Zároveň sa u detí častým držaním pasteliek rozvíja sila ruky a ich zručnosť – ide o cenný tréning na úchop pera v staršom veku.
  • Zlepšenie koncentrácie a trpezlivosti omaľovánky zameriavajú pozornosť dieťaťa na určitý čas a činnosť.  Dieťa je pri vymaľovávaní nútené sústrediť sa, čo vedie k zlepšeniu činnosti frontálneho laloku mozgu (zaoberá sa organizáciou a riešením problémov). Naviac je to skvelý spôsob, ako dieťa zabaviť offline a naučiť ho udržať pozornosť tu a teraz pri jednej činnosti.
  • Detská omaľovánka vzdeláva – prezentuje deťom rôzne, často nové témy a nenásilnou formou ich učí farby, tvary, vzory či druhy zvierat. 
  • Rozvoj sebadôvery a príprava na školu – omaľovánky deti vedú k pochopeniu, že výsledkom ich snaženia je krásny obrázok. To upevňuje vieru dieťaťa v samého seba. Je to tiež výborná príprava na školu. Dieťa si zvyká na prácu s papierom a ceruzou, ako aj na nutnosť vydržať sedieť na jednom mieste pri jednej činnosti.  

Spevník a omaľovánka v jednom

Možnosť rozvíjať s pomocou krásnych fíhoomaľovániek všetky cenné vlastnosti a schopnosti detí je neoceniteľná. Pridanou hodnotou originálnych detských omaľovánok od Fíha Tralala je prepájanie kresby a hudby 

Doslova oživenie každej pesničky od obľúbenej postavičky – to ponúkajú jedinečné omaľovánky z našej ponuky. Pri každej skladbe sa nachádza čiernobiely obrázok, ktorý čaká, kým ho oživia detské šikovné ručičky. Ako hudobník oživí pesničku pomocou hudobného nástroja, tu stačia farbičky a veľa fantázie. Objavte nádherné fíhomaľovánkové spevníky s notami, ktoré sú výbornou pomôckou aj pre učiteľov materských škôl či hudobnej výchovy. Rovnako tak ich ocenia všetky deti, ktoré sa učia hrať na hudobný nástroj.