Zážitkové darčeky nie sú len pre dospelých. Ako vybrať nejaký pre deti?

Chcete deťom kúpiť originálny darček? Má plné police hračiek a plnú konzolu hier a vy už neviete, čo mu ešte kúpiť? Vykašlite sa na materiálne veci, venujte vašim ratolestiam radšej váš čas a užite si s nimi nejaký zážitok na vlastnej koži, ktorý im dá do života oveľa viac. 

Zážitkové darčeky pre deti

Zážitkový darček pre deti vôbec nemusí byť drahý a časovo náročný. Ak máte pocit, že na deti nemáte toľko času a neberiete ich často mimo domu, návšteva zoo, adrenalínového parku, ale aj koncertu ich obľúbeného detského interpreta (napríklad škriatka FÍHA) môže byť tým najlepším zážitkom. Ak majú vaše deti nejakú vášeň, nájdite v okolí workshop alebo výstavu a vezmite ich tam (letecké dni, autosalóny, športové podujatia…). 

Adrenalínový zážitok pre deti

Pre teenagera môže byť dokonalým adrenalínovým zážitkom čokoľvek od šoférovania športového auta na letiskovej dráhe, cez pobyt vo veternom tuneli, ktorý simuluje voľný pád, až po zoskok padákom, let lietadlom alebo splav divokej rieky. Pre objednaním takéhoto zážitku sa však vždy informujte o jeho predajcu, od akého veku je darček vhodný a či ho dokáže dieťa v konkrétnom veku fyzicky (alebo psychicky) zvládnuť, a zároveň si ho aj užiť.

Únikové hry

Adrenalín si môžu deti užiť aj bez fyzickej a psychickej odolnosti. Skvelým zážitkom sú takzvané únikové miestnosti, kde si deti pod časovým stresom dokonale prevetrať svoje mozgové závity. Niektoré únikové miestnosti sú vhodné aj pre deti mladšie ako 10 rokov, alebo vám vedia ich prevádzkari obsah a hádanky na úspešné ukončenie hry upraviť pre mladších hráčov na mieru.

Detská autoškola

Vedeli ste, že detská autoškola je vhodná už pre deti od 5 rokov? Deti sa tak naučia pod dozorom skúseného inštruktora šoférovať auto, kamión, ale pokojne aj autobus. Nenechajte sa pomýliť, že by tento zážitok bol vhodných skôr pre chlapcov. Dievčatká často dosahujú pri výcviku ešte lepšie výsledky. A nezabudnite, čo sa za mlada naučíš, … :-) 

Najkrajšie zážitky aj bez rodičov

Množstvo z nás má tie najkrajšie zážitky z letných detských táborov. Prečo však čakať až na leto a ísť niekam na týždeň alebo dva? V súčasnej dobe sú detské tábory (a mnohé z nich dokonca tematické) dostupné celoročne, ich trvanie je spravidla od piatka do nedele a nie sú ani cenovo náročné. Pošlite dieťa na športový, divadelný, herný alebo iný tábor. Okrem toho, že dieťa sa vráti domov s obrovským úsmevom, vy si aspoň oddýchnete a nájdete čas aj na seba. :-)