Rozprávky pre najmenších, ktoré si vaše deti zamilujú

V dnešnej dobe sú internet, kiná a televízia plné všakovakých rozprávok. Neustále vznikajú nové napínavé príbehy, lepší digitálny vzhľad postavičiek a farebné efekty, ktoré dokážu upútať každé dieťa. V našich srdciach však majú stále pevné miesto aj rozprávky, ktoré sa nepozerali, ale počúvali. Rozprávali nám ich rodičia a starí rodičia, a je na čase, aby sme si na ne spomenuli. Skúste pri najbližšom uspávaní deťom miesto pustenia rozprávky na DVD prerozprávať rozprávku „vlastnoručne“ a uvidíte, aký budú mať z toho zážitok. Rozprávky sú nielen pekné, ale aj poučné.

rozpravky-pre-najmensich

O troch prasiatkach

V prvej z rozprávok tri šikovné prasiatka prechytračia zlého vlka, ktorý sa ich pokúśa zjesť. Prvé a druhé prasiatko síce prídu o svoje domy, no spoločne sa schovajú u tretieho. Ten už vlk nedokáže sfúknuť a pokúsi sa doň dostať komínom. Ako to dopadlo si určite spomínate.

Škaredé káčatko

V tejto rozprávke je veľa skrytých posolstiev, ako napríklad to, že vzhľad a prvý dojem nie sú vždy dôležité a že šikana sa nevypláca. Aj z toho najškaredšieho káčatka sa nakoniec môže stať tá najkrajšia labuť na rybníku. 

Janko a Marienka

Príbeh o dvoch deťoch, o odrobinkách, ktoré si nechávali na ceste, aby nezablúdili, o starej zlej ježibabe, ale aj o tom, ako ju deti prekabátili a dali jej ochutnať vlastnú medicínu, respektíve vlastnú pec, môžete porozprávať vašim deťom, ktoré vás budú so zatajeným dychom počúvať.

Snehulienka a 7 trpaslíkov

Snehulienka, otrávené jablko, 7 trpaslíkov, ktorí za ňou smútili, ale aj princ, ktorý snehulienku zachráni. Príbeh, v ktorom ako vždy dobro zvíťazí nad zlom bol niekoľkokrát sfilmovaný aj v animovanej forme a vydaný na CD či DVD, no najkrajšie vyzneje z vašich úst napríklad pred spaním.

Červená čiapočka

Červená čiapočka, zjedená babička, odvážny poľovník aj prezlečený vlk – klasika, ktorá neomrzí. Ak ju vaše deti ešte nepočuli, povedzte im vašu vlastnú verziu. Ak im ju prerozprávate počas opekačky alebo stanovačky v lese, budú z nej mať ešte väčší zážitok.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie