Rozprávky o zvieratkách: Ideálny program pre vaše deti

Svet zvieratiek je pre deti vždy zaujímavý. Deti, ktoré vyrastajú v spoločnosti zvieratiek, sa ich naučia milovať od malička, či už je to len bytový psík alebo škrečok, alebo celé hospodárstvo niekde na dedine. Deti, ktoré nemajú k zvieratkám prístup non-stop, si veľmi ochotne vypočujú príbeh alebo pozrú rozprávku, v ktorej sú zvieratká v hlavnej úlohe.

Rozprávky o zvieratkách

Prečo sú zvieratká a rozprávky o nich tak dôležité pri výchove dieťaťa? Zvieratá často reprezentujú rôzne ľudské vlastnosti – tie dobré (ako smelý zajko, verný pes alebo múdra sova), ale aj nie úplne dobré (faloš hada a lenivosť mačky). Deti sa naučia tieto vlastnosti zaradiť a spoznať aj pri komunikácii s ľuďmi. Druhý dôležitý faktor je budovanie lásky k prírode a k všetkému živému.

Personifikované bájky

Bájky s personifikovanými zvieratkami sú skvelou voľbou aj pre tie najmenšie detičky. Bájky sú navyše väčšinou dosť krátke a poučné, vďaka čomu ich môžete deťom prerozprávať naozaj kedykoľvek, napríklad aj počas tých desiatich minút, kedy sú vaše deti neposedné a chcete ich nejakým spôsobom zabaviť.

Zvieratko v hlavnej úlohe

V množstve detských rozprávok sú zvieratká dokonca v hlavnej úlohe. O vlkovi a troch prasiatkach, o psíkovi a mačičke, ale aj o zlatovláske a troch medveďoch. Či už sú zvieratká v rozprávkach personifikované alebo nie, vždy tam plnia dôležitú úlohu. Bez nich by pointa alebo ponaučenie z rozprávky často nedávali zmysel.

Animované rozprávky

Od literatúry sa môžeme presunúť aj k animovaným rozprávkam, ktorých sú ozaj stovky, ak nie tisícky. Z tých najobľúbenejších určite môžeme spomenúť Nema, Dobu kamennú, Za plotom, Tajný život maznáčikov či Zootropolis. Samozrejmosťou sú aj kratšie rozprávky na pokračovanie, ako je napríklad Tom a Jerry, ale napríklad aj obľúbeného Shreka, ktorý nie je len o zvieratkách, no bez oslíka by to jednoducho nebolo ono.

Hrané rozprávky

Aj v mnohých hlavných rozprávkach nájdeme množstvo zvieratiek, ktoré majú často čarovnú moc. Tri oriešky pre popolušku, Prasiatko Babe, 101 dalmatíncov. Napadajú vás ďalšie? Určite aj Beethoven a ďalšie rodinné klasiky vhodné pre deti vždy vyčaria úsmev na tvári všetkým ročníkom. Rozprávky so zvieratkami sú ideálnym spôsobom, ako v deťoch vybudovať pozitívny vzťah ku

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie