18Oct
Nosenie detí po celý rok. Prečo nie? Za predpokladu, že je dieťa v nosiči spokojné a máte správny typ nosiča, ktorý je dobre nastavený, v podstate neexistuje dôvod, prečo by ste sa mali nosenia vzdať. Hoci aj v zimných mesiacoch.
Nosenie detí po celý rok. Prečo nie? Za predpokladu, že je dieťa v nosiči spokojné a máte správny typ nosiča, ktorý je dobre nastavený, v podstate neexistuje dôvod, prečo by ste sa mali nosenia vzdať. Hoci aj v zimných mesiacoch.
Budete prekvapené, koľko výhod má nosenie bábätka v šatke počas zimy.
Výhody nosičov a šatiek sú veľké. Oproti kočíku je tou najväčšou, že nosenie vám umožňuje mať voľné ruky. A na tom sa nič nemení po celý rok. Avšak predsa len sú výhody nosičov a šatiek v zime ešte väčšie. V čom je nosenie detí v zimných mesiacoch pre vás ešte prínosnejšie?
V zásade platí, že v chladnom počasí sú dve možnosti, ako dieťa nosiť.
Obľúbený spôsob nosenia bábätka je pod bundou s viazaním vpredu. Výhodou je, že dieťa nemusíte naobliekať – stačí mu toľko vrstiev, ako má mama. Jednak bude chránené vašou bundou a tiež ho zahrejete vlastným telom. Dôležitá je predovšetkým kontrola odhalených častí tela dieťatka – najmä nožičky, podľa ktorých rýchlo zistíte, či mu nie je chladno. Rúčky môže mať pokojne vonku, ak bude mať dostatok vrstiev.
Ak nemáte taký široký kabát či bundu, aby ste pod ňu bezpečne schovali bábo v nosiči alebo šatke, druhou alternatívou je dieťa teplo obliecť a dať si ho na kabát z vonkajšej strany. Majte na pamäti, že v tomto prípade sa k nemu nedostane teplo z vášho tela a keďže sa na rozdiel od vás nepohybuje, iba nehybne sedí, pravidelne ho kontrolujte, aby mu nebola zima.
Doplnkom, ktorý ocenia všetci rodičia nosených bábätiek, sú praktické návleky na ruky a nohy dieťatka. Možno ich využiť po celý rok, avšak v zimnom období ich privítate najviac.
30Mar
Máte doma malých fanúšikov škriatka Fíha? Pripravili sme pre vás 3 veselé návody na veľkonočné dekorácie, ktoré rozžiaria váš domov!
Ďalej >30Mar
Veľká noc je v našich končinách fascinujúcim prepojením kresťanskej liturgie a hlboko zakorenených pohanských rituálov. Kým dnes si ju spájame najmä s čokoládovými vajíčkami a dňami voľna, naši predkovia vnímali toto obdobie ako kritický bod zlomu – víťazstvo života nad smrťou a svetla nad tmou. Tu je pohľad na to, čo symbolizovali naše pôvodné tradície a aký bol ich skutočný význam.
Ďalej >30Mar
Skvelý spôsob, ako trénovať jemnú motoriku a spoznávať farby!
Ďalej >